• 81361( 21 98+)

  • ja[at]ja-es.com

  • تهران، میدان جهاد

شركت جهاد سبز با پشتوانه تجارب چندين ساله ، وجود متخصصين رشته هاي مختلف ، دارا بودن امكانات وسيع از جمله ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين ، كارخانه هاي منحصر بفرد بوجاري ، فراوري و بسته بندي بذر و ايستگاههاي توليد بذر و نهال متناسب با شرايط آب و هوايي هر منطقه قادر به طراحي و اجراي طرحهاي مختلف منابع طبيعي ، محيط زيست ، كشاورزي و دامداري با كيفيت مطلوب مي باشد.

جهاد سبز

معرفی شرکت جهاد سبز

شرکت جهاد سبز یکی از 6 شرکت موسسه جهاد استقلال است که در سال 1375 تحت شماره 121832 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده و 100 درصد سهام آن متعلق به موسسه مذکور و شرکتهای تحت پوشش آن می باشد

شركت جهاد سبز با پشتوانه تجارب چندين ساله ، وجود متخصصين رشته هاي مختلف ، دارا بودن امكانات وسيع از جمله ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين ، كارخانه هاي منحصر بفرد بوجاري ، فراوري و بسته بندي بذر و ايستگاههاي توليد بذر و نهال متناسب با شرايط آب و هوايي هر منطقه قادر به طراحي و اجراي طرحهاي مختلف منابع طبيعي ، محيط زيست ، كشاورزي و دامداري با كيفيت مطلوب مي باشد.

شرکت جهاد سبز از جمله شرکتهاي فعال موسسه جهاد استقلال در بخش منابع طبيعي ميباشد که از وجود حدود 60 نفر از نيرو هاي مجرب و کار آزموده در این بخش برخوردار بوده و به عنوان يک شرکت تخصصي در زمينه بذر ونهال واجراي طرحهاي منابع طبيعي وجنگلکاري وايجاد ونگهداري فضاي سبزفعاليت مي نمايد کارخانجات فرآوري بذر شرکت منحصر به فرد بوده و بذور دانه ريز را بابالاترين خلوص در بين کارخانجات بوجاري سطح کشور بوجاري وفرآوري مي نمايد .

شرکت جهاد سبز در زمينه مطالعات منابع طبيعي ، بيابان زدائي و تهيه طرحهاي مرتعي داراي بالاترين رتبه (رتبه 3) از سازمان مديريت و برنامه ريزي ميباشد.

شرکت جهاد سبز داراي يک شرکت زير مجموعه به نام شرکت بهپروردام شهر قم ميباشد که بزرگترين مجتمع دامپروري کشور را ايجاد مي نمايد. اجراي فضاي سبز و جنگلکاري منطقه ويژه انرژي پارس واقع در منطقه عسلويه از جمله طرحهاي بزرگ شرکت در اين زمينه ميباشد علاوه بر آن اجراي طرح جنگلکاري ، فضاي سبز وايجاد پارک در استانهاي فارس وهرمزگان با عقد قرارداد با مهندسي توسعه نفت ، ايجاد فضاي سبز وجنگلکاري در اطراف تاسيسات نفتي خوزستان ، آماده سازي و احياي 4700 هکتار از اراضي منابع ملي زير سد ساوه در مشارکت با شرکت احياء اراضي کوثر، آماده سازي اراضي دشت سراب مياندوآب ، ايجاد پارک وفضاي سبز در مناطق4 ،22 و 12 شهرداري تهران از جمله توانمنديها و اقدامات جهاد سبز ميباشد .

شرکت جهاد سبز با دارا بودن يکي از بزرگترين نهالستانهاي کشور در شهرستان کرج ساليانه بطور متوسط بالغ بر 3 ميليون اصله انواع نهال مثمر و غير مثمر را توليد ودر اختيار منابع طبيعي – فضاي سبز شهرداري ، آبخيزداري وعموم قرار مي دهد اين توليدات جملگي داراي شناسنامه توليد و از مراجع ذيصلاح داراي گواهينامه ميباشند .

نیم نگاهی به کشاورزی فراسرزمینی

بیش از 63 کشور در جهان در سالیان گذشته عملیات کشاورزی فراسرزمینی را در بیش از 43 کشور که آمادگی همکاری در این زمینه را داشتند، آغاز کرده اند و آن را به عنوان یک شاخص و فاکتور مهم و یک استراتژی برای تأمین امنیت غذایی جامعه حساب آورده و به سرمایه گذاری در این بخش اهمیت فوق العاده داده اند.

با توجه به تغییرات شرایط اقلیمی، تولید محصولات استراتژیک و اساسی در خارج از کشور توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ایران، یکی از طرح های برنامه اقتصادی مقاومتی بوده و سرمایه گذاری در این بخش اهمیت ویژه ای را خواهد داشت.

در این راستا مسئولیت اجرای طرح های نمونه کشاورزی فراسرزمینی با هدایت وزارت جهاد کشاورزی به عهده این شرکت قرار گرفته و شرکت جهاد سبز به عنوان پرچمدار این حرکت، اقدامات خود را از اواسط سال 1394 بطور جدی آغاز نموده و بسترسازی مناسب برای حضور کشاورزان و سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای هدف را در اولویت برنامه های مطالعاتی و اجرایی خود قرار داده است.

نتایج مطالعات وجود پتانسیل های گوناگون در کشورهای مختلف را نشان داده است از جمله کشت گندم، جو و به ویژه دانه های روغنی در کشور جمهوری قزاقستان هیچگونه محدودیت خاصی ندارد.

انتخاب اولین کشور هدف در کشاورزی فراسرزمینی، کشور قزاقستان می باشد که شرکت جهاد سبز تابحال مطالعات خود را در آنجا تکمیل نموده و اطلاعات مستندی جمع آوری شده است و برای اجرایی نمودن پروژه ها و طرحهای تولیدی در استانهای شمالی و جنوبی قزاقستان ارزشمند می باشد. شرکت جهاد سبز در پاییز سال 1394 اولین کشت پایلوت خود را به صورت مشارکت در استان ژامبیل در بخش جنوبی قزاقستان با کشت محصول گندم آغاز و کشت تحقیقاتی را نیز برای بررسی انواع ارقام گندم، جو و دانه های روغنی (کلزا) اجرایی نمود.

بدنبال کشت پاییزه مقدمات لازم برای کشت بهاره برای محصولات گندم، جو، کلزا و گلرنگ برنامه ریزی و طبق جدول زمانبندی از اسفند ماه سال 1394عملیاتی شده و در حال حاضر محصولات کشت شده در حال برداشت می باشند. در بررسی های انجام شده در استان های مختلف شمال و جنوب قزاقستان مشخص شد که تولید و کشت دانه ای روغنی کلزا، گلرنگ، … و کشت گندم در استانهای مذکور بسیار مقرون به صرفه بوده و می تواند بخش مهمی از نیازهای کشورمان به ویژه به روغن را تأمین نمای