• 81361( 21 98+)

 • ja[at]ja-es.com

 • تهران، میدان جهاد

شرکت جهان صادرات سینا با سهامداری کامل موسسه جهاد استقلال و شرکتهای تابعه وارد حوزه صادراتی شده است، به منظور توسعه بیشتر و ایجاد سطح اتکاء فرابخشی و ملی در بلندمدت و پس از تثبیت برند صادراتی و استانداردهای ذیربط و برپایی مستقل و یا مشارکتی پایانه های صادراتی برای تضمین اقلام با کیفیت و قیمت و کمیت مناسب و برقراری برخورداری صادرکنندگان از مسیر ایجاد و تثبیت شده مذکور، به فضل و یاری خداوند منان، سهام شرکت می تواند در بورس به عرضه عموم اتحادیه های صنفی صادراتی و شرکتهای ذیربط با حفظ حداقل سهام مدیریتی گذارده شود تا نفوذ سیاستها، تصمیم سازی ها، اصلاح روشها و ساختارهای قدیمی و … و تجمیع و هم افزایی تمامی منابع موجود ملی، در این راستا امکان پذیر گردد.

جهان صادرات سینا

نقشه راه شرکت جهان صادرات سینا

پژوهشها، تحقیقات، مقالات، سخنرانی ها و کتابهای فراوانی در مورد مشکلات و کاستی های صادرات کالاها و خدمات غیرنفتی ایران در عرصه بیان بر بوته نقد گذاشته شده و اما همچنان صادرات اقلام غیرنفتی از مشکلات رهایی نیافته و گاه بازارهای سنتی قدیمی خود را از دست داده و یا خود را در معرض خطر رقابت جدی رقبای قدیمی و یا تازه نفس می یابد. همه کاستی ها و مشکلات و موانع اعم از بوروکراسی دست و پاگیر، قوانین خلق الساعه، قوانین گاه متعارض و متضاد، عدم وحدت رویه، ضعف فرهنگ تولیدی، تجاری و بازرگانی و سودجویی غیرمتعارف، رفتار کوته بینانه و تاکتیکی با هدف کسب حداکثر سود در حداقل زمان ممکن، مشکلات بانک ها، اعتبارات، تضامین و … و در نهایت تحریم ها ، از دید طرف های تجاری ایران در آن سوی مرزها را می توان تحت دو عنوان کلی زیر طبقه بندی نمود:

 • عدم پایبندی به تعهدات و زمان بندی و استمرار
 • عدم تامین و تضمین یک کیفیت معین در عرضه کالا و خدمات در یک بازه زمانی مشخص و در پاره ای از موارد حتی در یک محموله و یک مرحله و نتیجه این بی اعتباری نسبی در عرصه صادرات کالا و خدمات، موقتی بودن، کوتاه مدت بودن، قیمت های پایین صادراتی گاه پایین تر از نرخ عرضه داخلی آنها و … می باشد که در عمل عرصه فعالیت های صادراتی را روز به روز تنگ تر و سخت تر نموده است.

نظر به مطالب پیش گفته، هدف اصلی شرکت جهان صادرات سینا با توجه به وظایف و تکالیف محوله را می توان در یک عبارت مختصر و مفید خلاصه نمود:

بازگرداندن و ارتقاء اعتبار کالا و خدمات صادراتی ایران به ویژه در عرصه محصولات و خدمات کشاورزی

با توکل و اتکال بر فضل خداوند منان، راهکار اصلی شرکت برای تامین هدف یادشده، با توجه به موارد آغازین سخن، بر پایه های زیر استوار خواهد بود:

پایبندی به تعهدات

 • تاسیس شرکت در بازارهای هدف به منظور ایجاد ساز و کارهای کارا و توانمند در زمینه انبارش مناسب، بازاریابی، توزیع و فروش به صورت مستقل و یا ترجیحاً با شراکت طرفهای بومی بازارهای هدف.
 • در کوتاه مدت و تا تامین ساز و کارهای مناسب تامین، حمل و نقل، رفع مشکلات گمرکی و … تلاش می گردد اقلام به انبارهای پیش بینی شده بازارهای هدف حمل و آماده عرضه گردیده و سپس عملیات توزیع وفروش آنها صورت پذیرد تا به علت عدم رعایت جداول زمانی مشتریان، به اعتبار کار لطمه بیشتری تحمیل نگردد.
 • در بلند مدت، با برقراری ساز و کارهای مناسب تامین، حمل و نقل ،رفع مشکلات گمرکی، برقراری تسهیلات خاص مانند کریدور سبز گمرکی، بیمه های موثر صادراتی، حمل و نقل منظم و قابل اطمینان و به ویژه راه اندازی پایانه های صادراتی در حوزه اقلام مختلف صادراتی به صورت مستقل و یا مشارکت با سایر دست اندرکاران حوزه صادرات، قراردادهای فروش بلند مدت و زمانبندی شده، امکان پذیر شده و رویه های ذیربط بدون نگرانی از چگونگی اجرای زمانبندی شده آنها مستقر و امکان استمرار کار بلند مدت تامین گردد.
 • برپایی و راه اندازی سامانه جمع آوری و پردازش اطلاعات بازارهای داخلی خصوصاً عرضه محصولات کشاورزی به منظور اصلاح روشها و شیوه های تامین و خرید و در صورت امکان جلوگیری از آسیبهای احتمالی به تامین و تولیدکنندگان به علت نوسانات قیمتی احتمالی.

برندسازی به عنوان شاخص تضمین کیفیت

 • ثبت یک و یا چند برند تجاری برای کیفیت های مختلف اقلام صادراتی
 • جمع آوری، تهیه و تدوین استانداردهای کیفی کالا و خدمات، تولید، بسته بندی، حمل و نقل، انبارش و توزیع فروش و طبقه بندی آنها با توجه به ضوابط و مقررات ملی و جهانی و سلایق کشورهای بازارهای هدف صادراتی. طبقه بندی و کدینگ یادشده، پایه ایجاد زبان مشترک بین مصرف کنندگان، فروشندگان و خریداران و تمامی طرفهای یک فعالیت تجاری صادراتی خواهد بود.
 • ایجاد سازمان و ساز و کارهای مناسب برای نظارت وکنترل و تضمین کیفیت کالا و خدمات صادراتی برای تحت برند قرار دادن آنها به عنوان کالاها و خدمات تضمین کیفیت شده از سوی شرکت جهان صادرات سینا و آموزش و ترویج روش های جدید علمی برای کلیه دست اندرکاران بازار عرضه و صدور گواهینامه های ذیربط.
 • برقراری ساز و کار مناسب برای مشتریان و مصرف کنندگان برای جبران خسارت احتمالی ناشی از ضعف کیفیت کالا و خدمات صادرشده، برای برقراری و ارتقاء روزافزون برند و یا برندهای ایجاد شده.
 • با معرفی و تبلیغات هوشمند و برندسازی و افزایش اعتبار برند یا برندهای صادراتی ذکر شده در بازارهای هدف، کیفیت مطلوب هر محصول تحت برند، موجب هم افزایی در محصولات دیگر و ورود راحت تر اقلام جدید تحت برند، در بازارهای هدف خواهد بود.
 • تحت برند بودن اقلام ضرورتاً به معنای تولید و بسته بندی تحت نام برند خاص نیست، در مواردی که برند موجود و قبلی محصول از اشتهار و موقعیت مناسبی در بازار هدف برخوردار است، برچسب برند صادراتی سینا می تواند به عنوان استاندارد و تضمین کیفیت کالا، مورد استفاده قرار بگیرد.
 • هدف نهایی و غایی از برندسازی، ایجاد یک استاندارد صادراتی مقبول در بازارهای هدف برای همه دست اندرکاران صادرات است.

مراحل عملیاتی در هر بازار صادراتی هدف

 • ثبت شرکت تابعه شرکت جهان صادرات سینا در کشور و یا محدوده جغرافیایی ذیربط.
 • ثبت برند یا برندهای شرکت در بازار هدف ذیربط در صورت نیاز.
 • تاسیس و برپایی و راه اندازی سامانه های مناسب انبارش، توزیع و فروش در بازار هدف، در قالب مشارکت با واردکنندگان و یا توزیع کنندگان بومی بازار هدف و در صورت عدم امکان به صورت مستقل.
 • ایجاد و برپایی سامانه های جمع آوری و پردازش اطلاعات بازارهای هدف به صورت برخط، به منظور اصلاح روش ها و شیوه های توزیع و فروش و بهره گیری از نوسانات قیمتی احتمالی در بازارهای هدف، برای تثبیت هر چه بیشتر برند و کالا و خدمات ایرانی و افزایش سود فعالیتهای ذیربط.
 • بازاریابی، تامین و صادرات اقلام و خدمات صادراتی تحت برند به بازار هدف و توزیع و فروش و برقراری ساز و کار فروش و بازگشت وجه فروش، ترجیحاً با فروشگاه های زنجیره ای و توزیع و پخش کنندگان بزرگ و پرهیز از واسطه ها و دلالان.
 • با تثبیت برند در بازار هدف، شرکت جهان صادرات سینا به تدریج عملیات صادرات از کشور به بازار هدف موردنظر را به تولیدکنندگان و صادرکنندگان ذیربط واگذار نموده و خود با استفاده از ساز و کار برقرار شده جهت کنترل کیفی محصولات، بسته بندی، حمل و نقل و انبارش های احتمالی، برند خود را در اختیار فعالان بخش صادرات جهت تامین و صادرات اقلام به کشور یا محدوده جغرافیایی بازار هدف قرار خواهد داد. در هر حال پایش و کنترل سامانه های بازاریابی و توزیع و فروش در اختیار شرکت باقی خواهد ماند. در این مرحله کلیه فعالین بخش صادرات از امکانات و اعتبار برند و تسهیلاتی که شرکت جهان صادرات سینا فراهم آورده است با رعایت استانداردهای پیش گفته و احراز کیفیت لازم و اخذ برند و یا برچسب آن بهره مند خواهند شد و حجم فعالیتهای صادراتی دیگر، محدود به منابع و امکانات داخلی شرکت جهان صادرات سینا نبوده و تمامی منابع ملی می تواند در این چارچوب و در قالب فعالیتی سینا (مسیر و ریل حرکتی ایجاد شده) به کار گرفته شود. بدیهی است پایانه های صادراتی تخصصی می تواند به عنوان عرصه رقابتی جدی کیفیت و قیمت و برقراری امکان تامین مرتب و مطمئن کالا، نقش کلیدی ایفا کند.

نشانی و اطلاعات تماس

نشانی دفتر مرکزی: تهران، میدان جهاد (فاطمی)، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۵، ساختمان جهاد کشاورزی، طبقه ۵

تلفن های تماس: ۸۸۸۹۷۱۹۸ و ۸۸۸۹۷۱۹۹